BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Keliaraištis

Kitose šalyse nuo seniausių laikų nuotakos keliaraištis buvo nuotakos aprangos detalė.

Visų pirma, keliaraištis buvo praktinis daiktas, naudojamas prilaikyti kojinėms, ir nebuvo dovanojamas kitiems. Tačiau žmonės, tikėjo, kad nuotakai jis atnešė laimę. Kitaip tariant, jei gaunate kažką kas priklauso nuotakai reiškia, kad sėkmė yra jūsų pusėje. Ir ypač jaunimas nori turėti dalelę nuotakos aprangos, tai palaimina jų norą susituokti ateityje.

Keliaraištį dažniausiai dovanoja pamergės per mergvakarį. Vestuvių metu piršlienė (svočia) gali organizuoti aukcioną nuotakos keliaraiščiui parduoti. Keliaraištį jaunasis meta pabroliams tuo pat metu, kaip ir nuotaka savo puokštę, iš to spėjama, kad greičiausiai ves jį sugriebęs vaikinas, bet tai jau — piršlių scenarijaus dalis. Beje, dažniausiai keliaraištis dėvimas dėl to pačio prietaro: „Kažką skolinto, kažką mėlyno…“ Keliaraištis būna baltas arba gelsvas, tačiau gali būti dekoruotas mėlynom juostelėm ar gėlytėm. Taip išpildo prietaro kelias sąlygas, jei vintažinis - kažką seno, su melsvu - kažką mėlyno.  Keliaraištis dėvimas virš kelio ant bet kurios kojos. O kodėl reikia dėvėti kažką seno, kažką mėlyno, tai pasako pilnas posakis:

Šiek tiek naujo, šiek tiek seno, šiek tiek skolinto, šiek tiek mėlyno — ir viskas laimei…

Kažko melsvo dėvėjimas grąžina į biblijinius laikus, kai melsva simbolizavo tyrumą, ištikimybę ir atsidavimą.Tais laikais jaunoji turėdavo melsvą drabužio detalę arba melsvą juostelę, juosiančią suknelės apačią. Senovės romėnų merginų drabužiai taip pat turėdavo mėlynus pakraštėlius, kas simbolizavo jų meilę, ištikimybę ir kuklumą. Tuo tarpu krikščionys tai siejo su mergelės Marijos tyrumu.

Kita keleraščio dėvėjimo teorija:

XIX amžiuje anglų kolonistai, kėlęsi į Amerikos laukus, buvo ne kilmingi piliečiai, o Anglijoje gyvenimą praradę plėšikai, kontrabandininkai ir susikompromitavę asmenys, kurie bėgo iš savo šalies ieškodami naujo gyvenimo. Juos lydėdavo ir laisvo elgesio merginų grupės, kad galėtų aptarnauti laive plaukiančius vyrus. Amerikoje Aukso karštligės laikais, atvykusios merginos patekdavo į salūnus, kur po sunkių darbų kalnuose vyrai atsipalaiduodavo. Keliaraiščiai ant kurtizanių šlaunų buvo skirti prispausti pinigams už šokius apsinuoginus.

Kai vyras nuspręsdavo vesti vieną iš laisvo elgesio panelių (nes žmonos paieškoms pasirinkimas buvo be galo skurdus), jis viešai salūne sumokėdavo už ją viešnamio šeimininkui tokią sumą pinigų, kuri nupirkdavo moterį visam gyvenimui. Vyras, paviešindamas faktą, kad moteris nebėra paleistuvė, o priklauso tik jam vienam, numaudavo jai keliaraištį, tarsi sakydamas:”šios kojos daugiau nebešoks ir keliaraiščio prispausti pinigams jai daugiau nebereikės…”

Teko susidurti su įvairiomis nuomonėmis dėl keliaraiščio, tačiau kuo tikėti ir kokią prasmę jam suteikti yra kiekvieno asmeninis reikalas :)

Pateikiu internetiniu parduotuvių sąrašą kur galima tokių užsisakyti, arba galite kreiptis į mane mielai jums pagaminsiu pagal jūsų užsakymą:

Papuošalai

Keletas

Čia vienas

Lietuviški tinklapiai:

Mergvakariui

Ranku darbo keliaraiščiai

Dar keli

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (5) | “Keliaraištis”

 1.   Sigiuna rašo:

  kaip su Jumis būtų galima susisiekti?

 2.   Karolin rašo:

  keliaraiscius nuotraukose jus gaminate, galima uzsisakyti?

 3.   Laura rašo:

  Sveiki noreciau uzsisakyti keliaraisti pas jus, kaip galeciau tai padaryti?

 4.   ema rašo:

  Sveiki, ar galima užsisakyti?kokios kainos?

 5.   Jolita rašo:

  laba diena.
  keliaraisciai tiesiog neregeto grozio,! noreciau isigyti.
  kaip galima butu uzsisakyti, gal galetumete koki kontaktini numeriuka atsiusti?

Rašyk komentarą